حدود قیمت: از تا

مقایسه املاک

لیست سوالات مهم و مرتبط با خرید املاک و مستغلات در شمال

یک ویلا چه مدارکی باید داشته باشد؟

خرید ویلا در شمال و خرید مطمئن در مرحله اول باید به مکانی که ویلا در آن بنا شده توجه شود ویلا باید در زمینی که ساخته می شود حتما باید داخل بافت شهری یا بافت روستا که بر اساس نقشه ای تعیین شده در شهرداری یا دهیاری قرار دارد در محیط بافت باشد.

بعد از آن باید دارای مجوز ساخت برای شروع ساخت باید که بعد از مجوز ساخت نوبت به دریافت پروانه و بعد از پروانه ساخت پایان کار وثبت نام سند می باشد. که همه این موارد تازه مدارک مورد نیاز یک ویلا می باشد.

ویلا شهرکی چیست؟

به مجموعه ویلا هایی که در داخل یک محدوده محصور که دارای مشاعاتی از قبیل پارک هتل استراحتگاه مهمان و نگهبانی و خیابان بندی های اصولی باشد و تمامی این خدمات و مشاعات در اختیار ساکنان و صاحبان شهرک باشد و لا غیر و اینکه شهرک دارای هیئت امنا بوده و تمامی هزینه بین اعضا تقسیم شده و قوانین داخلی و مدون خود را دارد و ورود و خروج فقط برای صاحبان و افرادی که کارت مهمان دارند امکان پذیر می باشد.

ساخت خوب چه نوع ساختی است؟

با توجه به منطقه شمال و شرجی و رطوبتی بودن منطقه ساختی به عنوان ساخت خوب و اصولی محسوب می گردد که در همه موارد ساخت عایق بندی نسبت به رطوبت را رعایت کرده باشد و اینکه اگر نوع ساخت و ویلا همکف می باشد حتما زیر سازی ساخته شده و حداقل یک متر از زمین ارتفاع داشته باشد تا رطوبت به جان و سازه ساختمان نفوذ ننماید.و در صورت ساخت غیر همکف سازه حتما باید دارای سقف و ستون بتون و میله گرد باشد و اصول ابتدایی ساخت در ساختمان رعایت شده باشد.

آیا خرید ویلا در شمال یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود؟

جواب این سوال در ابتدا به نوع خرید و دید شما به سرمایه گذاری بر می گردد، افرادی با چشمان باز و با توجه به موقعیت و زیرساخت های موجود در منطقه از قبیل جاده راه آب برق گاز تلفن اینترنت مراکز خرید نزدیکی به مراکز درمانی و جاده های اصلی و توریست پذیر بودن منطقه خرید می کنند که در هر حال سالانه با افزایش قیمت ویلا و زمین خود مواجه بوده که سرمایه گذاری خوبی انجام می دهند و علاوه بر این سرمایه گذاری از امتیازات تفریحی و استراحتی خرید خود نیز بهره مند می شوند. پس این افراد سودی دو طرفه هم افزایش قیمت اصولی و معقول در سرمایه گذاری و صرفه جویی در هزینه های سفر به شمال و هم استراحت روح و روان خود داشته اند پس نتیجه

خرید ویلا  خوب و به قیمت = سرمایه گذاری درست و افزایش سرمایه در کوتاه مدت 

در خرید چند نوع سند داریم ؟

سند با مجوز مسکونی

سند با مجوز زراعی

سند با مجوز باغی

سند با مجوز دامی 

سند مشاع 

سند شورایی 

چه نوع سند برای ویلا و ساختمان معتبر می باشد؟

تنها سندی که برای ویلا از همه معتبر تر بوده و جای هیچ نگرانی را برای شما ندارد سند با مجوز مسکونی می باشد حالا خواه در شهر یا در روستا باشد.

سند بعدی سند مشاع می باشد که این سند به عنوان سند مادر بوده و خریدار می تواند با توجه به این سند مادر تقاضا داده و از  سند مشاع برای پلاک خود تقاضای سند تک برگ دهد.

سند بعدی سند شورایی می باشد که دهیار و شورای روستا آن را مهر می کنند و یکسری سلسله مراحل برای دریافت سند تک برگ را خواهد داشت.

در خرید ویلا چه ضمانت هایی را فروشنده ملزم به اجرای آن می باشد؟

فروشنده در بعد از فروش ملزم به گارانتی بعضی از سیستم های داخلی مثل سیم کشی و لوله کشی و همچنین گارانتی ساخت سازه  مبنی بر اصولی ساز بودن ویلا می باشد هر نوع مشکلی در سند و مدارک ویلا که مربوط به قبل بوده را  باید فروشنده پاسخگو باشد.

چه نوع ویلایی را بخریم؟

خرید ویلا بسته به نوع سلیقه شخص می باشد که چه منطقه ای را برای استفاده از ویلای خود در نظر دارد شخصی محیط جنگلی و ویو جنگل را دوست داشته و می خواهد از هوای پاک جنگل استفاده کند که طبعا خرید ویلا ساحلی برای این فرد اشتباه می باشد حال بر عکس شخصی دریا را  دوست دارد و ویلا ساحلی و کنار آب را دوست دارد که باید ویلا ساحلی خرید کند. با توجه به اینکه بعضی از مناطق شمال دریا و جنگل در یک نقطه قرار دارند می توانند دریا و جنگل را در یک نما و ویو داشته باشند.

از کجا ویلا خرید کنیم ؟

سایت ها و اطلاعات فراوانی در فضای مجازی روزنامه و دفاتر مختلف برای خرید ویلا پیشنهاد می دهند ولی در پایان خرید ویلا حتما باید از دفاتر املاک دارای کد رهگیری از اتحادیه اصناف مشاوران املاک باشد ، که خرید باید در برگه هایی با شماره سریال به عنوان قولنامه باشد و اطلاعات دقیق فروشنده و خریدار باید حتما ذکر داده شود و مشاور املاک باید زیر قولنامه را در سه نسخه امضا طرفین مهر دفتر با شماره اصناف املاک باشد و بعد از امضا طرفین حتما کد رهگیری هم صادر گردد.

ویلا اقساطی در شمال به چه معنی است؟

با توجه به زیاد بودن قیمت بعضی از ویلا ها خریدار توان پرداخت یکجا برای خرید ویلا ندارد و همچنین در بعضی از مواقع فروشنده نیاز به مبلغی پول دارد که ویلای تمام کار خود را به صورت اقساطی به فروش می رساند مبلغی که یک سوم و یا نیمی از ارزش ویلا را دریافت می کند و باقی مانده هزینه ویلا را در طی زمان توافقی دریافت می کند و مدارک را  پس از تسویه آخرین قسط به نام خریدار انتقال می دهد که تمامی این مراحل در قولنامه ذکر شده می باشد.

پیوستن به گفتگو

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE